Üst Düzey Atamalar Resmi Gazetede Yayınlandı

Cumhurbaşkanlığı tarafından yapılan üst düzey atamalar hakkında kararlar verilerek, Resmi Gazetede yayınlandı. Resmi gazetede yayınlanan bilgilere göre, Devlet Arşivleri Başkanlığında açık bulunmasından kaynaklı olarak Murat Yıldız atandı. Milli Saraylar idaresi başkanlığın da bulunan Başkan Yardımcılığı açığına ise Abdülhamit Tüfekçioğlu atandı. Cumhurbaşkanlığı yapılan üst düzey boş kontenjanlara yapılan atamalar dışında görevden alınarak değişiklikler de yapıldı.

Görevden Alınma Kararları ve Değişikler

Rize Milli Eğitim Müdür Engin Emen Milli Eğitim Bakanlığı tarafından görevden alınırken, Yusuf Tüfekçi yerine getirilen isim oldu. Cumhurbaşkanlığı Kararnamesinin 3 sayılı 2inci ve 3üncü maddelerinde görüldü.

Sağlık Bilgi Sistemleri Genel Müdürlüğüne ise Sağlık Bakanlığı tarafından Şali Yıldırım atanırken, Sağlık Yatırımları Genel Müdürlüğüne ise Rıza Uçan atandı. Cumhurbaşkanlığı kararnamesinin 3 sayılı 2,3 ve 4üncü maddeleri gereğince atamalar gerçekleşti.

Yapılan atamaların yayınladığı Resmi Gazetede üst düzey yöneticilere ait atama bilgileri paylaşılırken, yapılan değişiklikler de gerekli merciler tarafından değerlendirilerek atanacak kişiler belirlendi. Cumhurbaşkanlığı tarafından karar süreci ardından onaylanarak Resmi Gazetede yayınlaması sonrası atanan üst düzey yöneticiler görev başına geçti. Resmi Gazetede yayınlanan kararların hepsinin üzerinden geçen Cumhurbaşkanı Recep Tayip Erdoğan gerekli incelemeler sonrasında kararını vererek imzalaması sonrasın da gerçekleşti. Gerekli kararlar ilgili kurumların bakanları tarafından verilirken son kararın gerekli belge ve detayları ile birlikte Cumhurbaşkanına iletilmesi ve onun tarafından onaylanması Resmi Gazetede yayınlanmasını sağladı.

https://www.sektornews.com/

Başa dön tuşu