PARKİNSON NEDİR ?

 Parkinson; 1817 yılında yaşayan bir hekimin ismidir. Dr.James Parkinson, kimi hastalarda görülen ellerde titreme, kaslarda kasılma, yürüme bozukluğu ve yüz mimik hareketleri bozukluğu ile seyreden bir hastalık tanım etmiş ve bu hastalığa PARKİNSON ismi verilmiştir.

 SEBEBİ: Beyinde üretilen DOPAMİN isimli bir hususun yetersiz salgılanması sonucunda  oluşur. Yani bir Dopamin eksikliği hastalığıdır.Bu hususun eksikliğine bağlı olarak hastalarda titreme, kaslarda tutukluk, tartı, hareketlerde yavaşlık üzere belirtiler ortaya çıkar. Hastalığın en tipik belirtisi daha çok istirahat halinde ortaya çıkan para sayar üzere bir titremedir. Bu titreme çoklukla evvel bedenin bir tarafında ön plana çıkmaktadır.

Genelde 50 yaş üzeri erkeklerde sık görülür.Toplumda binde 3 oranında rastlanır. 65 yaş ve üzerindeki 300 şahıstan birinde görülmektedir.
PARKİNSON TEDAVİSİNDE SÜLÜK VE OZON KULLANIMI
PARKİNSON HASTALIĞININ TAMAMLAYICI TIP METOTLARI İLE TEDAVİSİ

Parkinson tedavisinde temel olan beyinde üretimi azalan DOPAMİN hususunun yerine konmasıdır. Bu tedavi klasik tıbbi ilaçlarla mümkün olduğu kadar yapılmaya çalışılmaktadır.

Ancak, klasik ilaçların uygulanmasına karşın bir çok hastada hastalık belirtileri ilerlemeye başlar. Klasik tıbbi ilaçlar devam ederken, başka taraftan TAMAMLAYICI TIP TEDAVİLERİNDEN olan tıbbi sülük tedavisi, Medikal ozon tedavisi ,Manyetik alan tedavisi ve kök hücre tedavisi üzere tedaviler uygulamaya koyulursa hastalık belirtilerinde bir çok kişinin varsayım edemeyeceği kadar düzgünleşme olmaktadır. Fotoğrafta görülen hastamızda epey ağır Parkinson hastalığı belirtileri mevcuttu. Kliniğimize birinci geldiği gün iki baston ve eşinin yardımıyla yürüyebiliyordu. Uyguladığımız tedavi sonunda yani, 6 hafta sonra bastonsuz yürümeye başladı.

Tedavi, haftada iki gün yapılmaktadır. Toplam 5 hafta, yani 10 seans tıbbi sülük ve medikal ozon uygulaması yapılır. Ayrıyeten tedaviye manyetik alan uygulaması, hacamat ve kök hücre uygulaması eklenebilir. Tedavi programı hastanın muayenesinden sonra kesinleşmektedir.

Şehir dışından tedavi için Denizli’ye gelecek olan hastalarımız için ağırlaştırılmış tedavi programı uygulamaktayız. Tedaviye pazartesi günleri başlamaktayız. Hasta toplam 4 gece Denizli de ikamet etmekte ve cuma gününe kadar toplam 5 seans ozon ve 5 seans sülük uygulaması, 5 seans manyetik alan tedavisi, 1 seans hacamat kupa tedavisi ve 1 seans kök hücre tedavisi yapıldıktan sonra konutuna yollanmaktadır.  

Başa dön tuşu