Belde, Boyunda Protez Ameliyatı Nedir?

  • Belde, Uzunluğunda Protez Ameliyatı Nedir?

Doktorlar ortasında “hareket esirgeyici cerrahi” adı da verilen ve omurgalara konan aygıtların bir ölçü harekete müsaade vererek; genç yaştaki insanların etkin hayatına mahzur olmayan ve daha ileriki yaşlarda ekstra meseleler çıkmasını önleyen çağdaş bir ameliyat tipidir.

Bu aygıtlar kimi vakit disk ekleminin yerine konan yüksek teknoloji eseri protezler, kimi vakit hareketli başlıklı oynar vidalar yahut bir ölçü harekete müsaade veren esnek çubuklar halinde olabilmektedir.

Bu aygıtlar insanın doğal yapısına çok daha uygun ve omurlar ortasındaki olağan hareketlere müsaade veriyor. Yani tıbbi ismiyle “füzyonsuz stabilizasyon” sağlıyor ve uzun vadeli sonuçları daha güzel.
Üstelik geri dönüşü olmayan ameliyatlar da değillerdir.

Yani bu ameliyatlardan sonra, şayet istenen başarılı sonuç elde edilemedi ise; halk ortasında platin ameliyatı denen omurga hareketlerini dondurucu “füzyon” ameliyatları son deva olarak yapılabilir.

Söz konusu hareket gözetici ameliyatlar lakin gelişmiş merkezlerde, bu mevzuda tecrübeli omurga cerrahları tarafından yapılabilmektedir.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu