Riskler ve Olumsuzluklar

Her ameliyatta olabilen kanama, enfeksiyon ve anestezi komplikasyonları üzere riskler estetik burun ameliyatlarında da kelam bahsidir. Lakin bu komplikasyonlara nadiren rastlanmaktadır. Hastanın kendi bünyesinden kaynaklanan sistemsiz yara uygunlaşması, kalın ve yağlı burun cildi ve sigara kullanımı ameliyat sonucunu makus tarafta etkileyen faktörlerdir.
Ayrıyeten eğri burunlar en sıkıntı burunlardır.Ameliyattan sonraki aylar içinde burnunuzun halinde ve burun ucunun kalkıklığında azalma üzere birtakım değişiklikler olabilir. Bunu dikkate alarak ameliyatta burnunuz biraz fazla kalkık hale getirilmeye çalışılır. Dünya literatüründe %5 hastada gelişebilen bu istenmeyen durumlar, ameliyattan 9 ay kadar sonra küçük müdaheleler ile düzeltilebilmektedir.

Estetik burun ameliyatının gayesi kusursuz yahut idealinizdeki bir burun değil sahip olduğunuzdan daha hoş görünümlü bir burun sağlamaktır. Bu ameliyatı kendiniz için olmalısınız, oburlarının ilgisi ve övgüsü için olmayınız. Ameliyatınızı yapacak olan tabibe tam olarak güvenene kadar ameliyata karar vermeyiniz.

Başa dön tuşu