Rinoplastinin Felsefesi

Estetik burun ameliyatlarında görünümü düzeltmek bakımından harikaya ulaşmak mümkün değildir. Her hastanın dokusu ameliyata farklı karşılık verebilmektedir. Ayrıyeten bu ameliyat hastanın örnek aldığı yahut beğendiği bir kişinin burnunu söküp hastaya takmak üzere bir organ nakli ameliyatı da değildir. Estetik burun ameliyatlarında da ulaşabileceğimiz muvaffakiyet oranı, hastanın burun dokularının özellikleri ile ilgilidir.

İdeal bir burun yoktur,doğal görünümlü,yüzünüzle uyumlu bir burun hedeflenmelidir.Ameliyat olmaya karar vermeden evvel beklentilerinizi çok düzgün düşünmeniz ve bunu hekiminizle paylaşmanız gerekir. Bu ameliyatta gayemiz sizin burnunuzdaki mevcut dokuları kullanarak doğal görünümlü ve yüzünüze uyumlu bir burun meydana getirmektir. Ameliyatın başarısı cerrahın bilgi, maharet ve deneyiminin yanında hastanın yaşı, genel sıhhat durumu, burun cildinin yapısı, burun görünümündeki bozukluğun derecesi, dokularınızdaki yara güzelleşme gücü, sigara kullanımı, yüzün öbür yapılarının durumu ve hastanın özel sorunlarına bağlıdır.

Burun estetiği kimler için uygundur ?

  • Ergenlik çağındaki gençlerin gelişmeleri sürecinde burun estetiği ameliyatlarını erteletmekte yarar vardır.. Hem kemik gelişimi, hem kişilik gelişimi dikkate alındığında gençlerde rinoplasti yaşının alt sonu, kızlarda ortalama 16-17, erkeklerde 17-18 olarak kabul edilir. Burun estetiği yaşının ise üst hududu yoktur.
  • Burun estetiğiameliyatının kişinin etrafı ya da ailesinin değil, şahsen kendi isteği doğrultusunda hayata geçirmek istediği bir karar olduğuna emin olmak gerek.
  • Psikolojik bozuklukların yansıması burunda gerçekleşebilir ve hasta burnunda sorun olduğunu düşünür.
  • Burun estetik görünüm bakımından çok dikkat çeken bir organdır.
  • Travmatik ya da doğumsal burun biçim bozuklukları daima dikkat çeker ve birçok vakit kişi etraftan olumsuz davranışlarla karşılaşabilir.
  • Bedensel sıhhatiniz yerinde, kişilik gelişiminizi tamamlamış, uygun yaşa gelmiş, ruhsal durumunuz olağan olup beklentileriniz gerçekçi ise, burnunuz yüzünüz ile uyumlu durmuyorsa ve birinci bakışta dikkati çekecek şekilsel bozukluğu ya da işlevleriyle ilgili meseleler varsaestetik burun ameliyatıiçin uygun bir aday olabilirsiniz.
  • Kulak Burun Boğaz doktoru olarak görünümün düzeltilmesi yanında burunun temel işlevlerinin korunması,sorun varsada uygunlaştırmayı hedeflemekteyiz.
Başa dön tuşu