Yüze Uygulanan Dolgu İşlemleri

Yüze uygulanan dolgular, çok kısa mühletler içerisinde tesirini gösterir, yüzünüzde daha canlı ve daha genç görünüm oluşmasını sağlar. Yüze uygulanan dolgu süreçleri, botoks ile kombine edilince, yüz germe ameliyatına alternatif bir yüz canlılığı elde edersiniz. Böylece hem kısa müddette, ameliyatsız bir formda yüzünüz gençleşmiş ve canlanmış olur hem de ameliyatın komplikasyonlarından sakınmış olursunuz. Yüze uygulanan dolguların tesiri, uygulama alanına nazaran 6 aydan 1 yıla kadar devam eder.

Çene, elmacık bölgesi, dudaklar ve dudak etrafı, göz altı bölgeler, burun ve burun etrafındaki oluklar yüze sıklıkla dolgu yaptığımız bölgelerdir.

Göz Altı Işık Dolgusu

Bu süreç, kronik yorgunluğa ve yaşa bağlı oluşan, göz altı torbalarını, morlukları ve göz altında bulunan kırışıklıkları azaltmak için yapılan, yaklaşık 20 ila 30 dakika süren, yüz germe ameliyatına alternatif bir yoldur. Göz altı torbaları birinci olarak 30’lu yaşların başında oluşmaya başlar. Uyku sıkıntıları, alkol ve sigara kullanımı ve alerji üzere faktörler, göz altı torbalarının ve morlukların oluşumunu artırabilir.

Ağrı epeyce azdır. Tesirini çabucak görmeye başlarsınız lakin dördüncü gün sonunda tesiri tam olarak şekillenir. Işık dolgusu, yüzünüzün daha genç ve canlı görünmesini sağlar. Işık dolgusunun tesiri 1,5 yıla kadar devam eder.

Yanak – Elmacık Kemiği Dolgusu

Kronik yorgunluk ve yaşa bağlı olarak, elmacık kemiği üstündeki dokular, yerçekimi tesiriyle aşağıya gerçek sarkarlar ve tıpkı vakitte cilt altındaki yağ katmanının incelmesiyle, elmacık bölgesindeki dokular hacim kaybederler.

Yüzün genç görünmesi için, aykırı üçgen halinde olması gerekir, yani yüzün üst-yan kısımlarının daha dolgun olması gerekir. 

Elmacık kemiği üzerindeki dokulara, dolgu ile hacim vermek ve tekrar dolgu ile yerçekimine bağlı olan sarkmayı üst yanlışsız kaldırmak, üst- yan yüze muhtaçlığı olan hacmi verir ve yüzün karşıt üçgen görünmesine yardım eder. 

Burun Kenarı Olukların Dolgusu (Nazolabial Dolgu)

Burun kenarı olukları, burundan başlayıp dudakların kenarlarına hakikat ilerleyen, üçgen biçimindeki oluklardır. Yüzde yaşlanmanın birinci bulgusu, bu olukların belirginleşip, derinleşmesidir. Ekseriyetle 30’lu yaşların başında bu oluklar barizleşir. Yanaklardaki cilt altı dokunun incelmesi ve yerçekimi ile aşağıya gerçek sarkar ve derinliği artar. Yüze yorgun bir söz verir. Bilhassa gülme hareketi, bu olukların derinliğini artırabilir. 

Bu oluklara uygulanan dolgu süreci, cilt altı dokunun kaybettiği hacmi geri kazandırır, yerçekimine bağlı sarkmayı, üste hakikat kaldırır, daha genç ve canlı bir yüze sahip olmanızı sağlar. 

İşlem yaklaşık 15 dakika sürer. Ağrı epeyce azdır. 

Çene Dolgusu

Doğuştan çenenin geride olması yahut yaşa bağlı olarak, çene altı dokuda hacim kaybı ve yerçekimine bağlı sarkma, bilhassa yüze yandan bakıldığı vakit, asimetrik bir görünüm oluşturabilir. Yorgun ve yaşlı görünmenize yol açabilir. Tıpkı vakitte çenenin yan kısımlarında olağanda olması gereken, keskin sınırlar da vakitle kaybolur. 

Çene orta kısmına yapılan dolgular, daha simetrik bir yüze sahip olmanızı sağlarken, çenenin yan taraflarına yapılan dolgularla, keskin çene sınırları yine oluşturulup, daha genç bir görünüm kazanmanızı sağlar.

Burun Dolguları

Burun dolguları, ameliyatsız burun estetiği prosedürüdür. 15 -20 dakika üzere kısa müddetler içerisinde, burnunuza gereken simetriyi ve doğallığı verebilir. 

Burun estetiği ameliyatı olmaktan çekinen hastalar bu sistemi tercih edebilir. Burun estetiği ameliyatı ve ameliyatın düzgünleşme süreci için gerekli vaktiniz yoksa tekrar burun dolguları sizin için ülkü bir ameliyatsız estetik metodudur. Yahut daha evvel burun estetiği olduysanız ve burnunuzun yeni formundan şad değilseniz ve tekrar ameliyat olmak istemiyorsanız, burun dolgularını tercih edebilirsiniz. 

Bu süreç yaklaşık yarım saat kadar sürer. Ağrı epeyce azdır. Küçük burun deformiteleri olan hastalar, burun dolgularını daha çok tercih etmektedirler. 

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu