SMS Onay

Günlük yaşantının bir parçası olan akıllı telefonlar, yaşantıya oldukça kolaylık sağlar. Pek çok uygulama sayesinde günlük işlemlerinizi evden çıkmadan yaparken aynı zaman da keyifle vakit geçirmek amacı ile de kullanılır. Uygulamalara giriş esnasında yada üye olurken kullandığınız sms onay, güvenlik amacı ile yapılan bir durumdur. Genel olarak tüm uygulamalarda yer alırken, özellikle ekstra güvenlik gerektiren uygulamalar bu konuda hassasiyet göstererek iki aşamalı şifrelendirme sistemi sunabilir. Islak imza yerine geçen bu uygulama gün geçtikçe sadece internet ortamında değil banka, ptt gibi pek çok yerde de kullanılmaktadır.

SMS Onay Nedir?

Mobil onay olarak da bilinen SMS onay, elektronik imza niteliğinde kullanılmaktadır. Kağıt üzerine atılan imzaların dijital hali olarak kullanılan sms onay, yapılan işlemi onaylanması amacı ile kullanılmaktadır. Yapılan alışverişlerden, ödenilen faturalara kadar kullanılan sms onay sizin olduğunuzu kanıtlayan bir yöntem olarak da kullanılır. Online ortam da sizin adınıza bir işlem yapmak isteyen ya da sizin hesaplarınıza erişim sağlamak isteyen kişilerin engeline takılan SMS onayı, güvenlik amacı ile kullanılması siz kullanıcıların önlem alması için oldukça güzel bir yöntemdir.

Telefon numaranızın değişmesi durumunda ise ek güvenlik soruları ile değişim yapmanız mümkündür. Her uygulama ve her sitenin farklı güvenlik uygulamaları bulunduğu için değişim yapmanız zor olmayacaktır. Yeni kullandığınız hat ile değişimi hesaplarınıza erişim sağladıktan sonra değiştirebilirsiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu