Riskler ve Olumsuzluklar

Her ameliyatta olabilen kanama, enfeksiyon ve anestezi komplikasyonları üzere riskler estetik burun ameliyatlarında da kelam hususudur. Lakin bu komplikasyonlara nadiren rastlanmaktadır. Hastanın kendi bünyesinden kaynaklanan sistemsiz yara uygunlaşması, kalın ve yağlı burun cildi ve sigara kullanımı ameliyat sonucunu makus istikamette etkileyen faktörlerdir.
Ayrıyeten eğri burunlar en güç burunlardır.Ameliyattan sonraki aylar içinde burnunuzun formunda ve burun ucunun kalkıklığında azalma üzere kimi değişiklikler olabilir. Bunu dikkate alarak ameliyatta burnunuz biraz fazla kalkık hale getirilmeye çalışılır. Dünya literatüründe %5 hastada gelişebilen bu istenmeyen durumlar, ameliyattan 9 ay kadar sonra küçük müdaheleler ile düzeltilebilmektedir.

Estetik burun ameliyatının maksadı harika yahut idealinizdeki bir burun değil sahip olduğunuzdan daha hoş görünümlü bir burun sağlamaktır. Bu ameliyatı kendiniz için olmalısınız, oburlarının ilgisi ve övgüsü için olmayınız. Ameliyatınızı yapacak olan tabibe tam olarak güvenene kadar ameliyata karar vermeyiniz.

Göz Atın
Kapalı
Başa dön tuşu