Liplift (Dudak Kaldırma) Nedir?

Uygulama sonrasında 1-2 saatlik müşahedenin akabinde hasta meskenine dönebilir. Süreç sırasında burun ile dudağının ortasındaki ciltten, çabucak burun altındaki kıvrımlara denk gelecek biçimde kesiler yapılır.

Hastanın istediği ölçüde cilt alınır ve en az iz kalacak biçimde tekrar dikilir.

İşlem sonrasında dudakta 3-4 gün boyunca hafif bir şişlik ve gerginlik hissedilebilir. Bu süreçte yumuşak besinler ile beslenmek ve bu bölgeyi gerdirmemek düzgünleşme sürecine katkı sağlayacaktır. 2 hafta boyunca gülerken ve konuşurken, bu bölgede hafif bir rahatsızlık oluşabilir ama önemli bir ağrı yaşanmaz. Dikişler 1 hafta kadar kısa bir müddette güzelleşir. Lakin yaranın bulunduğu bölgedeki hafif kızarıklık, 1-2 ay kadar sonra büsbütün yok olurken, yara besbelli olmayan bir izle düzelir.

Dudağı Üst Kaldırmayı Amaçlıyor

Bu sistemle üst dudağınız daha kalın ve daha dolgun bir görünüme kavuşacaktır. Ayrıyeten öteki uygulamalara nazaran daha doğal bir sonuç verecektir. İsminden da anlaşılacağı üzere bu süreç dudağı üste gerçek kaldırmayı hedefler. Aynanın karşısına geçip, iki elinizin işaret parmaklarını burnunuzun altındaki cilde yerleştirin. Burun ve dudak ortasındaki cildi üste hakikat kaldırın.Üst dudağınız üste yanlışsız döndü ve kalınlaştı değil mi?İşte liplift uygulaması ile temel maksat bu görünümü sağlamaktır.

Peki dudaklarda daha kalıcı dolgunluğu ve hoşluğu yakalamak mümkün mü?

Dudak kaldırma süreci yani liplift, sağlıklı bireylerde lokal anestezi metoduyla, yani iğneyle uyuşturularak ya da “sedasyon” olarak isimlendirilen hafif bir sakinleştirici eşliğinde uygulanabilir. Yaklaşık 45 dakikalık bir süreçtir.

Peki Bu Süreç İçin Uygun Bireyler Kimler?

Genelde üst dudak cildinin yani burun ile dudak ortasındaki uzaklığın ülkü bir uzunluğu vardır ki bu 11-15 mm arasındadır. Bu uzunluğu ülküden daha fazla olan ve üst dudakları ince olan şahıslar bu süreç için uygun bireylerdir. Bu bölge doğuştan itibaren uzun olabilir yahut burun estetiği geçirmiş bireylerde, burun ucu havaya kalktığı için daha uzun görünmeye başlayabilir. Ayrıyeten yaşlandıkça her bölgede olduğu üzere, üst dudakta da sarkmalar görülebilir. 

Üst dudak doğal bir biçimde kalınlaşır ve üste döner. Üst dişler olağan duruşta ve gülümseme sırasında daha görünür hale gelir. Ek olarak üst dudak cildindeki kırışıklıklar da azalır. Burada altının çizilmesi gereken ayrıntı bu değişimlerin tümünün kalıcı olmasıdır. Yani bu süreç sonrasında hasta, dolgu uygulamaları sonrasında yaptığı üzere 8-12 ayda bir süreç yenilemeye gereksinim duymaz.

Başa dön tuşu