Erken Boşalma

Erken boşalma 40 yaşın altındaki erkeklerde en sık görülen cinsel problem! Bu sorun yalnızca erkeklerin sorunu de değil!  Geçtiğimiz yıl Avrupa Cinsel Sıhhat Birliği bünyesinde İspanya, İtalya, Almanya, Portekiz, Avusturya, İngiltere, Fransa, Finlandiya, İsveç’in de içinde bulunduğu milletlerarası bir araştırma ile erken boşalmanın çiftleri nasıl etkilediğini inceledik. Buna nazaran erken boşalma yaşayan 3 erkekten birinin depresyonda olduğunu, 10 bayandan dördünün de eşinin erken boşalması nedeniyle cinsellikten zevk alamadığını bulduk. Yani erken boşalma partnerleri de en az hastalar kadar etkiliyor, çiftleri cinsellikten uzaklaştırıyor. 
 
Hattat Klinik grubu olarak bu kıymetli sorunun teşhis ve tedavisinde yanınızdayız! Erken boşalmanın teşhisini sizin verdiğiniz bilgiler, klinik geçmişiniz ve fizik bulgularınızla koyabiliyoruz. Erken boşalma sıkıntınızın altında yatan organik ve ruhsal faktörleri bulmak için detaylı bir sıhhat hikayesine ek olarak, fizik muayene ve bazen de ileri teşhis tetkiklerinden yararlanıyoruz. Hedefimiz yalnızca Sizin için özel tedavi protokolünüzü oluşturmak! Altta yatan organik bir neden bulunduğunda, öncelikle bu sebebi ortadan kaldırıyoruz. Bu noktadan sonra genel olarak erken boşalmanın tedavisini cinsel terapi, ayrıyeten kimi sistemik ve lokal ilaçlarla yapıyoruz.  Erken boşalmaya eşlik eden sertleşme meseleniz da bulunuyorsa, bu şikayete yönelik tedavinizi de veriyoruz.
 
Unutmayın, her erkek dönemsel olarak erken boşalma yaşayabilir. Lakin bu sorun cinsel münasebet denemelerinin yarısından fazlasında meydana geliyorsa vakit kaybetmeden Hattat Klinik uzmanlarına başvurmalısınız.  Cinsel sıhhatinizi güzelleştirmek ve erken boşalma probleminizi tedavi etmek kendinize olan itimadınızı yine kazanmanızı sağlar. Böylelikle pek çok erkek, eşiyle özel hayatını tekrar kurabilir ve cinsel hislerini yine yaşayabilir.
 
HATTAT KLİNİK UZMANLARININ BU SORULARINI YANITLAYIN
Hattat Klinik uzmanları aşağıdaki sorularla erken boşalma şikayetinizi inceleyecektir.  Cevaplarınız tanınızın bir an evvel konmasını ve tedavi sürecinin hızlanmasını sağlayacaktır.  

 • Ne kadar vakittir erken boşalıyorsunuz?
 • Cinsel bağlantıda ne kadar müddet sonra boşalıyorsunuz?
 • Her cinsel beraberlikte erken boşalma sorunu yaşıyor musunuz?
 • Ne kadar müddette bir cinsel beraberlik yaşıyorsunuz?
 • Erken boşalmanın hayatınız ve cinselliğiniz üzerindeki tesirleri nelerdir?
 • Erken boşalmayla birlikte sertleşme sorunu da yaşıyor musunuz?
 • Bir hastalığınız yahut kullandığınız bir ilaç var mı?

 
Hattat Klinik uzmanları Sizin için özel bir tedavi protokolü oluşturacak. Hattat Klinik tarafından Sizin için seçilebilecek tedavi protokolünde yer alabilecek yollardan yahut kullanımı uygun olmayan sistemlerden kimileri:

 • GECİKTİRİCİ İLAÇLAR:  Erken boşalmanın tedavisinde uzun yıllardır antidepresan özellikteki ilaçlar kullanılıyor.  Bu ilaçları kullanan birtakım hastalarda boşalmanın geciktiğini fark eden doktorlar,  antidepresanlardan erken boşalmada da faydalanmaya başladılar.  Bu ilaçları Sizin için hazırladığımız tedavi protokolünde başka cinsel tedavilerle birlikte vermek uygun oluyor. Seçici olarak serotonin gerialımını engelleyen ilaçlar (SSRI) ve trisiklik antidepresanlar boşalmayı geciktirme gayesiyle kullanılabiliyor. Bu ilaçların tipi hastanın şikayeti ile endişe-kaygı durumunu gözeterek seçiliyor.  Bir mühlet nizamlı kullanım sonrasında (yaklaşık 2-3 hafta) ilaçlar muhakkak bir kan seviyesine ulaşıyor ve boşalmayı geciktirmeye başlıyor. Boşalma müddetinde 2 ile 8 kat bir uzama yaşanabiliyor. Bundan sonra cinsel ilgi öncesinde tek seferlik kullanıma da geçilebiliyor. Lakin cinsel isteksizlik yahut sertleşme sorunu üzere öbür bir cinsel şikayetiniz varsa hormon destekler yahut sertleşme tedavileri üzere öteki ek tahlillere gereksinim duyuluyor. 
 • İLİŞKİ ÖNCESİ HAPLARI:  Son yıllarda alaka öncesinde tek seferlik kullanılan antidepresan ilaçlar birden fazla Avrupa ülkesinde ve ülkemizde satışa sunuldu.  Bu ilaçların da tesir sistemi birçok antidepresanla birebir.  Lakin sistemli kullanıma gerek kalmadan direkt münasebet öncesi verilebiliyorlar.  Bu haplarla boşalma müddetinde yaklaşık 2.5-3 kat bir uzama oluşuyor.  Yani 1 dakikalık bir boşalma mühleti 2-3 dakikaya çıkabiliyor.  Bu ilaçları da Sizin için hazırladığımız tedavi protokolünde başka cinsel tedavilerle birlikte vermek uygun oluyor.
 • KREMLER-JELLER:  Aneztezik unsurlar içeren kremler-jeller-spreyler herhalde erken boşalmada uygulanan en eski tedavi metodu.  Bu tip lokal tedaviler peniste hissiyatı azaltarak tesir gösteriyor.  Duyumlar azaldığında boşalma da gecikiyor.  Fakat bu ilaçların penise cinsel birleşmeden 10-30 dakika evvel uygulanması gerekiyor.  Fazla doz kullanıldığında peniste hissizlik, zevk alama, uyarılmada zahmet, kalitesiz sertleşme üzere yan tesirler oluşabiliyor.  Cinsel birleşme sırasında vajinaya geçiş ile bayanlarda his kaybı ve gecikmiş orgazma yol açabiliyor.  Münasebetiyle penise direkt uygulanan lokal ilaçları dikkatle seçmek ve uygun dozajı belirlemek kaide.  Önümüzdeki yıllarda yan tesirleri daha az olan ve geciktirici özelliği daha kuvvetli olan birtakım spreylerin de satışa sunulması bekleniyor.
 • SERTLEŞME İLAÇLARI: Sertleşme sorunu erken boşalmaya yol açabiliyor. Sertleşme sorunu yaşayan erkekler sertleşmeyi kaybetme korkusu ile erken boşalmayı alışkanlık haline getirebiliyor.  Bazen de erken boşalma yaşayan erkek kendini ikinci bir sertleşme yaşamaya mecbur hissediyor lakin bu sertleşmeyi elde edemiyor.  Bu tip durumlarda sertleşme probleminin tedavi edilmesi boşalma mühletini de olumlu etkiliyor.  Sertleşme ilaçlarının kullanımı ile performans sorunu yaşayan erkeklerde boşalma mühletini uzatmamız mümkün olabiliyor.  Buna karşın erken boşalma devam ediyorsa o vakit erken boşalmaya has tedavilere gidiliyor.
 • BİTKİSEL DAYANAKLAR:  Erken boşalma yaşayan pek çok erkek tabibe başvurmadan sokakta yahut internette satılan bitkisel eserleri deniyor.  Lakin bu eserler (gerek bitkisel hap gerekse bitkisel geciktirici sprey-jeller) birden fazla vakit etkin ilaç hususları içeriyor.  Bu durum tehlikeli yan tesirlere yol açabiliyor.  Alerjik tepkiler, peniste döküntü, kaşınma, yanma, şişlik, ödem, cinsel işlev kayıpları üzere komplikasyonlar oluşabiliyor.  Bu nedenle erken boşalmada mutlaka bu tip eserlerle kendi kendinize tedavi etmemenizi öneriyoruz.
 • CİNSEL TERAPİ:  Cinsel terapi bilhassa ilaç tedavileri ile birlikte kullanıldığında erkeğe boşalma refleksini denetim edebilme bahtı tanıyor.  Davranışçı konut ödevleri ile boşalmayı denetim eden kasları çalıştırmayı, boşalmayı kademeli olarak geciktirmeyi öğreniyorsunuz. 
 • DİĞER TEDAVİLER:  Erken boşalmaya yol açan pek çok organik sorun var. Prostat enfeksiyonları, hipertiroidi (tiroid bezinin olağandan fazla çalışması), idrar yolu enfeksiyonları üzere problemler erken boşalmaya neden olabiliyor.  Bu durumda altta yatan sorunun tedavi edilmesi boşalma müddetinde de güzelleşme sağlıyor.
 • PREZERVATİF:  Prezervatif kullanımı erkeklerde penis hissiyatında hafif bir değişime yol açarak boşalma müddetinde ufak bir artış yaratabiliyor.  Lakin prezervatif kullanımı öteki medikal tedaviler kadar başarılı değil. 
Başa dön tuşu