En İyi Beyin Cerrahı Kim?

  • En Yeterli Beyin Cerrahı Kim?

En uygun beyin cerrahı, kendine itimadı olan beyin cerrahıdır. Bunu daima kendinden bahsetmesinden yahut atıp tutmasından, esip gürlemesinden yahut afur tafurundan anlayamazsınız.

Unutmayın, “Söz uçar yazı kalır!”. Şayet tekliflerini size yazılı olarak verip altına imzasını atabiliyorsa, en âlâ beyin cerrahi hocası odur.

Önemli bir hastalığınız olduğunda beş farklı tabibe gittiğinizde beş farklı, hem de birbirine taban tabana zıt beş farklı görüş almaktan artık sıkılmadınız mı?

Sanıyor musunuz ki tıp bu türlü bir belirsizlikler bilimi ?

Bilimde belirsizliğin bir sonu olduğu kesinlikle ancak bu kadar da olmaz ki… Tamam, insan bedeni üniversal bilgeliğin ortaya çıkardığı en eksiksiz ve en karmaşık makine fakat artık uzay çağında değil miyiz?

“Yeter artık, nedir bu baş karışıklığı?”

demiyor musunuz?

İşte size âlâ bir deva: Hekiminizden size söylediklerini yazılı bir metin olarak vermesini ve altını imzalamasını isteyin… Göreceksiniz o vakit anneniz için bir hoca “Ameliyat olmazsa muhakkak felç olur!” derken, öte yanda bir Xyzwigoterapist “Sizi bakışlarımla, hem de yüzde yüz iyileştireceğim!” diyemeyecek. Değil mi ki Mısırlılar papirüsü keşfetti, Almanlar da kurşun kalemi; sizin de artık bu icatlardan faydalanma vaktiniz geldi, dünya yerinde durmuyor ki!

Başa dön tuşu