BURUNETİ (KONKA) KÜÇÜLTÜLMESİ AMELİYATI

Buruneti nasıl büyür ?

Normalde her insanın her iki burun deliği içinde bulunan etlerin (konka) allerji, tekrarlayan burun iltihabı ve uzun vadeli kullanılan burun spreylerinin (otrivine , iliadin üzere ) kullanımı sonucu burun etlerinde kalıcı şişme ve büyümeler olur. Dönem devir burun-etleri küçültüğünde  hasta nefes almakta büyüdüğünde tekrar burun tıkanıklığı yapıp hayat kalitesini önemli oranda etkilemektedir.

Ameliyatın tesiri ne vakit ortaya çıkıyor ?

İşlem sırasında burun etinin (konka) içine uyguladığımız radyofrekans hücrelerin tahrip olmasına ve vakitle boyutunun küçülüp olağan sağlıklı bireylerdeki boyutuna ulaşmasına sebep oluyor. Bu işlem takriben 2 ay sürmektedir. Örnek verecek olursak ; bir ağacın köklerine kezzap suyu döktüğünüzde ağacın yaprakları birdenbire dökülmez.  Zamanla beslenmesi bozulduğundan yavaş yavaş yaprakalrını dökmeye başlar. Motamot öylede burun eti içinde beslenmesi bozulan dokular 2 ay içinde ölmekte ve burun etide küçülmektedir.

Burun etleri ameliyattan sonra tekrarlar mı ?

Daha evvelden büyümesine sebep olan etkenler hala devam ediyorsa (sık sık nezle girp oluyorsa, allerjisi tedavi edilmiyorsa, burun spreyleri kullanma alışkanlığından vazgeçmemişse) tekrar yıllar içinde büyüyebilir. Ancak belirtilen mevzulara dikkat ediyorsa tekrar ameliyata gerek kalmaz.

Başa dön tuşu