Burun Estetiği Sonrasında Sinüzit, Baş Ağrısı Ya Da Horlama Problemleri

Burun estetiği her geçen çok daha fazla kişinin tercih ettiği bir cerrahi süreçtir. Elbette her estetik ameliyattan sonra olduğu üzere burun estetiğinden sonra da birtakım komplikasyonlar oluşabilir. Bu kapsamda burun estetiğinden sonra sinüzit oluşumunun çözülüp çözülemeyeceği hastalar tarafından merak edilmektedir. Birebir durumlar estetik sonrası baş ağrısı ve horlama sorunları için de geçerlidir.

Burun Estetiğinden Sonra Sinüzit Tedavi Edilebilir mi?

Burun etrafında bulunan sinüs isimli boşluklarda yaşanan iltihaplanmalara sinüzit ismi verilir. Burun bölgesinin her iki tarafında bulunan bu iltihapların birinci belirtileri;

  • Geniz akıntısı

  • Burun tıkanıklığı

  • Baş ağrısı

  • Nefes darlığı hissi

  • Koku duyusunda azalma halindedir.

Sinüzit sorunu olan ve burun estetiği yaptıran hastalar elbette gerçek tedavi formülleriyle bu sıkıntıya tahlil bulabilir. Lakin burun estetiğinden sonra estetik cerrahın tekliflerini dinleyerek ikinci bir uygulamaya başvurulabilir. Şayet şahısta akut sinüzit sorunu var ise bu durum burun estetiği ile giderilmiş olacaktır. Ayrıyeten kronik sinüzit hastalarında da burundaki et alınabilir lakin kemik eğriliği için yeni bir tedavi süreci uygulanabilir.

Burun Estetiğinden Sonra Baş Ağrısı

Burun estetiğinden sonra baş ağrısı muhtemel bir komplikasyondur. Hastalara bu süreçle ilgili olarak reçete edilecek ağrı kesicilerle ağrıların dindirilmesi sağlanır. Ayrıyeten birinci günlerde baş ağrısına morarma ve şişme üzere komplikasyonlar da eşlik eder. Yeniden de burun estetiğinden sonra baş ağrısı tedavisi için yalnızca cerrahın önereceği ağrı kesici ilaçların kullanılması gerekir.

Burun Estetiğinden Sonra Horlama Problemleri

Horlama sorunu olan hastalara yapılacak birinci muayenede burun başta olmak üzere lisan kökü, yumuşak damak ve bademciğe bakılır. Başvurulacak birinci tedavi sistemi ise burunda meydana gelebilecek sıkıntıları ortadan kaldırmaktır. Burun estetiği sayesinde burundaki tıkanıklıklar onarılır ve horlama sorunu de sona ermiş olur. Ancak burun estetiğinden sonra horlama durumu devam ediyorsa, bademcik ve yumuşak damak bölgelerine yönelik tedaviler uygulanmalıdır.

Özet olarak burun estetiğinden sonra baş ağrısı, horlama yahut sinüzit üzere sorunların giderileceği unutulmamalıdır. Meselelerin devam etmesi halinde ek tedavi metotlarına başvurulmaktadır.

Başa dön tuşu