SAÇ PRP ve MEZOTERAPİSİ

SAÇ PRP ve MEZOTERAPİSİ

İnsanlarda günlük 80-100 tel saç dökülmesi olağan olarak kabul edilmektedir. Yaşın ilerlemesi ile birlikte, bilhassa genetik ve çevresel faktörlerinde tesiriyle, saç köklerini besleyen damarlanma azalır, keratin yapı zayıflar ve sonuçta saçlarda zayıflama artar ve dökülme hızlanır. Bu tıp durumlarda PRP ve MEZOTERAPİ uygulamaları saç dökülmesini önlemek, kıl köklerinin beslenmesini ve tamirini sağlamak, saç kalitesini arttırmak ve de yeni saç oluşumunu tetiklemek için kullanılan tedavi prosedürleridir. Gereksinime nazaran yalnızca PRP, yalnızca mezoterapi uygulaması ya da her iki uygulamanın birlikte uygulanması ile başarılı sonuçlar alınmaktadır.

PRP uygulamasındaki gaye; kişinin kendisinden alınan kanın süreçlerden geçirilmesi ile elde edilen trombositden varlıklı plazmanın, saç köklerinin beslenmesini sağlamak maksadı ile saçlı deriye uygulanmasıdır. PRP içerisinde bulunan büyümeki faktörü ve doku tamir unsurları temas ettikleri yerlerde dokuların beslenmesini ve yenilenmesini sağlarlar. PRP mikroenjeksiyon tekniğiyle ya da dermapen/dermoroller yoluyla uygulanabilir.

Saç PRP’ nin Yararları Nelerdir?

  • PRP saç tabanlarına hakikat metotlar ile uygulandığında uykudaki saç köklerinin uyanmasına ve güçlenmesine yardımcı olur.
  • PRP ile saç telleri güçlenir, saç dökülmesi yavaşlar hatta durabilir.
  • Saç köklerinden yeni saç telleri uzayabilir.
  • Mezoterapi ile kombine uygulanabilir.
  • PRP tedavisi ile zayıflamış saçlar kalınlaşabilir, saç kökleri beslenir ve güçlenir, saçlar daha hacimli hale gelebilir.

Saç PRP Kimlere yapılır?

Saç PRP, bayan yada erkek saç dökülmesi sorunu yaşayan, saçlarında seyrelme şikayeti olan ve daha güçlü saçlara kavuşmak isteyen herkes için hem çok tesirli hem de en sağlam uygulamalardan bir adedidir.

SAÇ MEZOTERAPİSİ ; saç köklerinin daha sağlıklı ve hayat mühleti daha uzun saç telleri üretebilmesi için faal hale getirilmesi sürecidir. Saç Mezoterapisinin üstünlüğü ilaçların küçük dozlarda bölgesel kullanılmasıdır. Yan tesir riski yok denecek kadar azdır. Dışardan sürülen losyon ya da şampuanlar saçları daha parlak ya da canlı gösterebilir. Lakin saçlar bir gün sonra yeniden matlaşır ve kırılgan bir yapı gösterir. Zira saç köküne yani saçın büyüme merkezine tesirli olmayan hiçbir şey saçta kalıcı bir düzelme sağlamaz. Dışardan sürülen bu cins saç bakım materyallerinin ya da ilaçların emilip saç köküne ulaşması pek mümkün değildir. Tıpkı halde ağızdan alınan birtakım ilaçlarda saç köküne direkt tesir yaratmaz. Mezoterapi ile emele uygun olarak seçilen ilaç karışımları, küçük dozlarda, özel iğneler yahut dermapen/dermaroller formülüyle cilt içine verilir. Derinin orta katmanında bulunan kılcal damar uçlarına ulaşan ilaç, hızla tesirini gösterir. Uygulanan eser, saç köklerini besleyen vitaminleri, mineralleri, özel yapı taşı proteinlerini, antioksidanları ve bölgesel kan sirkülasyonunu arttırıcı ilaçları içerir.

PRP mi? MEZOTERAPİ mi?

Iki formülde saç tedavisinde kullanılabilir birtakım durumlarda kombine de kullanılabilir. Kıymetlendirme sonucu doktor tarafından hangi uygulamanın nasıl bir formülle kullanılacağına karar verilir .

NE KADAR SIKLIKLA UYGULAMA GEREKİR?

Sadece PRP, yalnızca mezoterapi ya da iki tedavi biçimi kombine bir halde kullanılabilir. Kişinin muhtaçlığına nazaran ve de belirlenecek tedavi metoduna nazaran onar günlük orta ile 6-10 seans sürecinde tedavi planlanır.

Başa dön tuşu