Revizyon Burun Estetiği

Revizyon tıp lisanında de başka tüm bilim kollarında da ‘tekrar yapılandırma’,’düzeltme’ manasına gelir. Revizyon burun ameliyatı ise daha evvelden başarısız bir biçimde bir yahut birden fazla burun ameliyatı geçirmiş olan hastanın tekrar ameliyat edilerek burun görünümünün ve burun işlevlerinin düzeltilmesidir.
Burun ameliyatı olmak isteyen hasta, doğal ve yüzüne uygun, ülkü buruna sahip olmayı bunun yanında da varsa burun tıkanıklığı şikâyetinden kurtulmak istemektedir. Burun ameliyatını yapan tabibin da hastası için her vakit en düzgününü istediğine inanıyorum. Lakin sonuç her vakit hasta ve hekimin istediği üzere olamayabiliyor

Daha evvel bir yahut birden çok burun ameliyatı geçirmenize karşın burun formunuz sizi rahatsız ediyor, burun tıkanıklığınız düzelmedi yahut daha da makûs olduysa ümitsizliğe kapılmanıza gerek yok.

Birçok hastamın belirttiği bir nokta da; başarısız ameliyattan sonra burunlarının eski burunlarından daha yakışıksız olduğudur. Bunun nedeni ameliyatta kemik ve kıkırdak dokulardan çok çıkarılması sonucunda yahut yarım yapılmış gereğince özenilmemiş ameliyatlar sonrasında burnun kendi içindeki istikrarının bozulmasıdır.
Revizyon burun ameliyatı gereken her hastanın çok farklı ve kendine mahsus biçim bozuklukları olabilmektedir. Bu hastalarla bireye özel bir yaklaşımla ilgilenilmesi, ameliyat planının hastanın şikâyetlerine nazaran yeniden şahsa özel olarak yapılması gerekmektedir.
AMAÇ DOĞAL VE YÜZ İLE UYUMLU BURUN YAPMAK OLMALI…
Revizyon burun ameliyatlarında en çok değer verdiğim ve yapmaya çalıştığım şey; estetik ve işlevsel olarak doğallıktan uzaklaşmış olan burnu doğal görünümüne ve işlevine mümkün olduğu kadar çok yaklaştırmak.

Geçirdiğiniz başarısız burun ameliyatları sonrasında mutsuz, umutsuz olmanıza yahut korkmanıza gerek yok. Burnunuz çok küçük olabilir, çökmüş, sağa sola kaymış, uç kısımı eğrilmiş olabilir, ameliyat öncesindeki kemerinizin bir kısmı kabarık ve burun ucuna hakikat duruyor olabilir, burun tıkanıklığı yaşıyor, gece uykularınızda nefes darlığı yaşıyor olabilirsiniz. Ve buna misal öbür şikâyetleriniz olabilir.
Yahut ameliyattan sonra burun biçiminizi beğenmiyor lakin ismini koyamıyor olabilirsiniz.
Tüm bu meseleleriniz için size teklifim; öncelikle daha evvelki ameliyatınızı yapan hekiminize bu sorunları anlatmanız ve yardımını istemenizdir. Şayet bu biçimde de bir sonuç alamadıysanız; kesinlikle revizyon burun ameliyatları konusunda deneyimli, sanatsal tarafı kuvvetli ve yapısal rinoplasti konusunda deneyimli bir burun cerrahı ile temasa geçmenizdir.

Başa dön tuşu