Estetik Dolgu

Günlük Aktivitelerinizi Engellemez

Cildiniz çeşitli nedenlerle vakit içerisinde elastik yapısını kaybedebilmekte, buna bağlı olarak kırışıklık ve sarkma üzere istenmeyen sonuçlar ortaya çıkabilmektedir.

Estetik dolgu; alın, kaş ortaları, göz etrafı, dudak kenarları ve dudak-yanak kavşağındaki derin kırışıklıkların giderilmesi için uygulanan bir metottur. Bu süreç, dolgu unsurları deri altına enjekte edilerek yapılır. Elmacık kemiklerinin etrafı doldurularak, yüze daha genç bir görünüm kazandırmak için kullanıldığı üzere dudakların dolgunlaştırılmasında da kullanılır. Estetik dolgu uygulamalarının birçoğu anestezi gerektirmeyebilir. Bu uygulama, günlük aktivitelerinizi engellemez.

Kırışıklıkların Tek Sorumlusu Vakit Olmayabilir

Cildinizin elastik yapısını kaybetmesi sonucunda uyguladığımız estetik dolgu uygulamalarının tek nedeni‘zaman’olmayabiliyor. Etraf kirliliği, gerilim, hastalıklar, sıhhatsiz hayat usulü üzere nedenler de genç görünümünüzü kaybetmenize neden olabilmektedir. Nedenlerin hepsi bir ortaya geldiğinde yüz bölgesinde sarkma, kırışıklık ve yaşlılık belirtileri ortaya çıkmaktadır.

Kullanılacak Maddeyi Yüzünüzün Mimarı Belirler

Estetik dolgu uygulamaları sürecinde çeşitli yoğunluklarda hususlar kullanılır. Bu unsurlar özel olarak hazırlanır ve kısa müddette bedenden atılır. Tedavi uygulanacak her bölge için başka yoğunlukta unsurlar seçilir. Tedavi sürecinde uygulanan unsurların seçiminde, kişinin yüz anatomisinin özellikleri öncelikli nedendir.

Estetik dolgu için kullanılan hususlara alerjisi olan şahıslara de uygun olmayabilir.

5-10 Yaş Gençleşme Mümkün Kılınabilir

Estetik dolgu süreçlerinde; kullanılan dolgu unsuru epey ince bir iğne yardımı ile ilgili alana enjekte edilir. Kullanılan jel, kırışıkların altına dolar ve kırışıklığı açarak pak, pürüzsüz ve genç bir cilt oluşturur. Yüzdeki sarkma meselelerinde ise yüze hacim vererek, sarkmayı ortadan kaldırır.

Estetik dolgu ile yüzdeki sarkmalar giderilir, elmacık kemikleri belirginleştirilebilir, burun kanatlarından dudak köşelerine inen kırışıklıklar tedavi edilebilir, ağız kenarından çeneye yanlışsız uzanan sarkma çizgisi giderilir. Dudaklar şekillendirilir ve dolgunlaştırılır.

Bunun yanı sıra dudak etrafındaki kırışıklıklar giderilir ve kaşlara hal verilebilir. Çene sınırı düzeltilebilir, burun kaldırılabilir ve şekillendirilebilir, kaş ortasındaki çizgiler giderilebilir, akne ve yara izleri giderilebilir.

Bunun dışında burun yanak çizgisi, dudaktan çeneye inen sarkma çizgisi ve bozulan çene sınırı dolguları düşen yanakları kaldırmakta kullanılan sistemlerdir. Uygulanan usullerle kişinin cilt ve imajı 5-10 yaş gençleştirilebilir. Dolgu süreçleri 20 -30 dakika üzere bir müddette tamamlanmaktadır.

Başa dön tuşu