Erkeklerde Burun Estetiği

Cinsiyet eşitliği her iki formda de çalışır. Onlarca yıl evvel, burun işleri ve öbür kozmetik prosedürler “kadın işi” olarak kabul edilirken, son yıllarda giderek daha fazla sayıda erkek kendi görünüşlerini geliştirmek ve özgüvenlerini arttırmak için burun estetiğine yöneliyor. Amerikan Estetik Plastik Cerrahi Derneği (ASAPS) nazaran, erkekler için kozmetik prosedürlerin sayısı 1997 ve 2012 ortasında yüzde 106’dan fazla artmıştır. Erkekler için Rinoplasti artık sıra dışı bir şey değil.

Rinoplasti Tasarımı İçin

Çoğu insan kültürümüzün genç görünmeye ve hissetmeye büyük kıymet verdiğini kabul ederdi. Daha uzun yaşayan beşerler ile, etkin bir ömür biçimi ve mümkün olduğunca uzun müddet canlı ve cazip bir görünüm elde etmektir. Genetik ve hayat tecrübesi (yaralanmalar ve hastalıklar dahil) bizim denetimimiz dışındayken, çoğumuz mümkün olduğunca genç görünmek ve hissetmek için elimizden geleni yapmaya çalışırız. Bu, bayanlar için olduğu üzere erkekler için de geçerlidir.

Kadınlar, erkekler üzere, kozmetik cerrahi, bilhassa de burun estetiği, daha toplumsal açıdan (hem toplumsal medyada hem de kişide) daha uygulanabilir bir teşebbüs olma ve kendi öz hürmetinin artması için kendi bakış açılarını geliştirmeye çalışırlar. Bununla birlikte, bayanlardan daha fazlası, erkeklerin iş piyasasında kendilerini rekabet gücü sağlamak için görünümlerini geliştirmeyi düşündüklerini bildirmektedir. Bayanların erkeklerden daha büyük bir kısmı, kendilerini istihdam durumları açısından kıymetlendirmektedir.

Erkekler İçin Rinoplastide Uzman Seçimi

Rinoplasti yalnızca erkekler ortasında bir numaralı plastik cerrahi süreç olmakla kalmaz, tıpkı vakitte erkeklerin memnuniyet oranı da çok yüksek ise sonuçlara nazaran değişir. Fakat, açıkçası, her şey cerrahın niteliklerine bağlıdır. Rinoplastide uzmanlaşan ve alanında uzman bir tabip tarafından yapılan nazal kozmetik cerrahiye sahip olmak her vakit makuldür. Kozmetik cerrahi, sonuçta, yalnızca tıbbi bir süreç değil, sanatsal bir teşebbüstür. Erkek ya da bayan hastalar, yalnızca kendi özel yollarıyla değil, büsbütün doğal görünen bir burun estetiğinden çıkacaklarından emin olmak isterler. Bunun için de en güzel adreslerden birinin Doç. Dr. Salim Büyük olduğunu tecrübelerini görerek anlayabilirsiniz.

Rinoplasti Uzmanına Nitekim Gereksinimim Var mı?

Bunu bir kere hakikat formda yapmayı umuyoruz. Ne yazık ki, bilhassa cerrahınızı dikkatlice seçmiyorsanız revizyon rinoplasti nadir değildir.

Erkek Rinoplastisinden Ne Beklenir?

Rinoplasti istenirse burnunuzu daha büyük hale getirebilir. Birtakım erkekler burunlarının rinoplasti ile daha küçük hale getirildiğine inanırlar. Gerçekte, bir erkek rinoplasti uzmanı kulağınızdan yahut kaburgadan toplanan kıkırdağı kullanabilir, örneğin, istediğiniz ve gereksinim duyduğunuz sonuçları almak için gerekirse burnunuzun yapısına katkıda bulunur.

Birçok erkek, erkek rinoplasti sonrası benlik saygısı artışı yahut ek itimat bildirir. Yeni, gelişmiş görünümünüzden ötürü yahut daha evvel yaşadığınız nefes sorunları ortadan kalktığında, daha faal, enerjik ve dışa dönük hissedebilirsiniz.

Erkekler erkek burun estetiği yaptırdıktan sonra kadınsı görünmez. Kadınsı bir görünüm istemediğiniz sürece, erkek rinoplastide uzman bir uzman plastik cerrah, bir modele yahut bir bayana benzemeyen, daha rafine bir versiyonuna sahip olmanızı sağlar. Erkek rinoplastide kanıtlanmış bir cerrahı ve güzel bağlantı kurduğunuz bir cerrah seçin. Rinoplastiden sonra, yüzünüze düzgün uyan güçlü bir profille olağanüstü görünmelisiniz.

Erkekler ekseriyetle bir haftada işe ya da okula geri döner. Herkes farklı formda güzelleşir, fakat ekseriyetle birkaç gün içinde kendinizi düzgün hissedersiniz. Ve işinizin ne kadar fizikî olduğuna bağlı olarak, bir hafta içinde geri dönebilirsiniz. Hala şişkin olacaksınız (bazıları bir yıla kadar devam edecek) fakat ortalama kişi not almayacak. Yalnızca burnunuzun her gün daha düzgün ve daha yeterli görüneceğini fark edeceksiniz. Bununla birlikte, cerrahınız tamam olana kadar çok etkin olmamanız gerekir. Burnunuzu çarpmaktan ve güzelleşmenizi hızlandırmak için kan basıncınızı yükseltmekten kaçınmanız gerekir. İşiniz yorucu ise, başlangıçta daha hafif misyonlara geri dönmek isteyebilirsiniz.

Birçok erkeğin arkadaşlarının yahut meslektaşlarının fark etmeden rinoplastisi vardır. Gerçek, rinoplasti geçiren erkekleri tanıyor olabilirsiniz – ancak bunu hiç fark etmediniz. Rinoplasti hekimi yılların deneyimine sahip olduğundan (araştırdığınız ve doğruladığınızdan), burnunuzu daha uygun bir görünüm (ve gerekirse nefes almayı) için tekrar şekillendirecektir. Hala kendin üzere görüneceksin. (Her ne kadar kendinizi genel olarak daha düzgün görebildiğinizi ve genel olarak daha fotojenik olduğunu fark edebilirsiniz.) Birtakım arkadaşlar bir şeylerin farklı olduğunu fark edebilirler, fakat bunu yerleştiremezler. Diğerleri farklı bir saç kesiti olduğunu düşünebilir ve başkaları hiçbir şey fark etmez.

Başa dön tuşu