Burun Estetiğinde Doğru Bilinen Yanlışlar

-Burun Estetiği maksadıyla yapılan operasyonlarda hava yoluna müdahale edilmez

Burun estetiği operasyonları gerçekleştirilirken hastanın hava yolu sorununun olup olmadığını ayrıntılı muayene esnasında saptanır. Nefes alma sorunu olan hastanın burun estetiği gayesiyle yapılan operasyonu esnasında hava yolu sorununa de müdahale ederek hem rahat bir nefes almasını hem de hoş buruna sahip olması sağlanabilir. 

-Burun Estetiği sonrası kullanılan tamponlar çıkarılırken çok can yanar

Burun Estetiğinde gerçek bilinen yanlışlarda bir başkası atel ve tamponların alınması esnasında çok can yanmasıdır. Atel ve tamponların çıkarılması katiyetle ağrılı yahut acılı bir süreç değildir. Ameliyat esnasında burun üzerine yerleştirilen atel, güçlü yapıştırıcılar sayesinde burun üzerinde durmaktadır. Atel çıkarılırken hasta ağrı yahut acı hissetmez. Hava yoluna müdahale edilen her hastaya tampon kullanılmaktadır. Burun içindeki tamponlar, yeni kuşak silikon tamponlardır. Burun iç yüzeyine uyumlu olması ve silikon olması sebebi ile tamponlar çıkarılırken ağrı yahut acı hissetmenizi pürüzler.

-Burun Estetiği her yaş kümesine yapılır

Burun Estetiği ameliyatı her yaş kümesine yapılamaz. Kemik gelişimine ve cinsiyet farkına nazaran değişkenlik gösterir. Kızlarda 17 yaşını , erkekler de ise 18 yaşını doldurması gerekmektedir. Üst yaş sonu yoktur. Fakat 40 yaş ve üzeri hastalarımızda başka sıhhat sorunları görüldüğü için burun estetiği ameliyatı önerilmez.

-Burun Estetiği herkese yapılır

Burun Estetiği ameliyatı bilinenin tersine herkese yapılamaz. Ameliyat olmak isteyen kişinin sıhhat durumu kıymetlidir. Mevcut bir hastalığı var ise bu durum göz gerisi edilemez. Sigara kullanımı bu süreçte olumsuzluk yaratan ögedir. Sigara kullanan bireylerde burun estetiği ameliyatını sigarayı bıraktıktan sonra önerilir.

 -Emzirme periyodunda burun ameliyatı yapılamaz

Burun Estetiğinde gerçek bilinen yanlışlardan bir oburu ise emzirme periyodunda burun estetiği ameliyatının olmayacağı istikametindedir. Bilinenin tersine emzirme periyodunda olan bireye burun estetiği ameliyatı yapılabilir.

-Burun Estetiği ameliyatı sonra gülüşte değişiklik olur

Burun Estetiği ameliyatı sonrası gülüşte kalıcı bir değişkenlik kelam konusu değildir. Ameliyat sonrasında oluşabilecek şişlik ve ödem durumu sebebi ile gülme kaslarına komut verilemediğinden ötürü şişlik ve ödemler inene kadar eskisi üzere gülemiyorum diyebilirsiniz. Fakat bu durum da süreksiz bir durumdur.

-Burun Estetiği ameliyatı sonrası burun ucu düşer

Burun Estetiği ameliyatınız için Hekim seçimi çok değerlidir. Deneyimli ve Usta ellerde burun ucu düşme durumu mümkünlüğü çok çok düşüktür.

Başa dön tuşu