Botoks ve Dudak Dolgusu

Botoks ile kırışıklık ve deride ki çizgiler süreksiz müddet yok edilir. Botoks tedavisinin tesir mühleti 4-6 ay civarındadır. Tesir müddeti şahıstan şahsa değişiklik göstermektedir. Bu süreyi yaş ve uygulanan bölgenin durumu etkilemektedir. Gebe yahut emziren bayanlar dışında çabucak hemen herkes botoks süreci yaptırabilir.

Oldukça kısa süren botoks süreci, kazayağı, alın, boyun, kızgınlık çizgisi, kaş kaldırmak için, terlemeyi önlemek için kullanılabilir. Uygulama mühleti 10-15 dakikadır. Süreç sonrası bir acı ve sızı hissedilmez. Hastalar uygulama sonrası çabucak olağan iş hayatına dönebilir. Botoksun uygulandığı gün spora, kuaföre yahut saunaya gidilmemesi önerilir ayrıyeten 3 gün havuza gidilmemelidir. Tıpkı gün uyku durumuna dikkat edilmeli yüz üstü yatılmaması gerekmektedir. Botoksun tam tesiri 5 ile 7 gün ortasında büsbütün görülür.

Dudak dolgusu uygulaması dudakları şekillendirme ve kalınlaştırma maksadıyla Hyalüronik asit eserlerinin çeşitli kombinasyonları sonucu sağlanabilir. Ülkü adaylar başlamak için düzgün halli dudaklara sahiptirler. Bu hastalarda yalnızca Dudak dolgusu dudağın kırmızı çizgisini yükseltmek harika sonuçlar almak için kafidir. Dudağın sol ve sağ kısımları uzunluk ve kalınlık açısından farklı olan yani asimetrik dudaklara sahip olan şahıslarda; bu durum gözlenmeli ve hastaya Dudak dolgusu sürecinden evvel gösterilmelidir. Simetriyi sağlamak sıkıntı olabilir, ek rötuş gerekebilir. Ama hasta uygulama öncesi bu asimetriler den haberdar olmalıdır, böylelikle değişim için beklentisi gerçekçi olacaktır.

Başa dön tuşu